zlo kolem nás

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Re: zlo kolem nás

Příspěvekod pentagramové oko » 14 úno 2011, 02:10

A kdo pak zato může já mám mezinárodní rodinu a ani na chvíli nelituji,
náš národ je moc namyšlený,sobecký,a všechno víme nejlíp,a udávání nám
jde na 1 s hvězdičkou.Pracuji v obchodě a v manažerství a vidím jak se lidé
v poslední dobou chovají jako stádo ovcí,které žene jen mamon a zlo,a proto
aby mohli zničit třeba kolegyni,protože je hezčí a lépe se obléká jsou schopni
zaprodat svou duši.jsem ráda,že poznávám jiné země i jiné kultury a oni si aspon
na nic nehrají mají jeden druhého,to mi češi přestáváme vnímat realitu a ženeme se
do velké šlamastiky.Každý den vidím co lidé jsou schopní ze závisti udělat a už je házím
za hlavu žiji tady pro ty co mě potřebují a proti zlým jsem si udělala tvrdý štít.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Mazrim Taim » 14 úno 2011, 06:47

A nejsmutnější na tom je, že na našem území bylo ( alespoň co se týče procent praktikujících) nejmagištější obyvatelstvo. I před slovany, i slovani
Viděl jsem mnoho možných budoucností a čím dál víc jich je plných temnoty a stínů. Ale přesto a právě proto budu bojovat. Je to mé poslání
Mazrim Taim

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 75.88

Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Příspěvekod chmatak » 14 úno 2011, 20:05

Mazrim Taim píše:A nejsmutnější na tom je, že na našem území bylo ( alespoň co se týče procent praktikujících) nejmagištější obyvatelstvo. I před slovany, i slovani

zajímavé, jak jsi na to přišel ? Koho tím myslíš? před slovany tu byli jen různé pohanské kmeny ne? Ty myslíš? Neber to jako rejpání :-)) opravdu mě to zajímá :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod pentagramové oko » 15 úno 2011, 00:29

tak to mě taky zajímá trochu to rozved.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Příspěvekod Mazrim Taim » 15 úno 2011, 06:54

Kdysi mi jedna čarodějka vyprávěla velmi starou legendu o tom, že na našem území má být artefakt zvaný oko světa. Zdroj čisté magické energie. Jinak v historii prý podle američanů máme nejvíce kouzelníků na obyvatele území. Což měl být i důvod proč tu nemá církev tak silnou pozici a proč se báli tu rozpoutat hony na čarodějnice. Navíc původní kelstké obyvatrelstvo, praktikovalo v naších lesích mnoho rituálů, které pak převzali germánší bójové a od nich prevní slované
Viděl jsem mnoho možných budoucností a čím dál víc jich je plných temnoty a stínů. Ale přesto a právě proto budu bojovat. Je to mé poslání
Mazrim Taim

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod chmatak » 15 úno 2011, 12:08

Máš v tom trochu bordel chlape :-))) Bójové nebyli Germáni, ale právě Keltové a po nich je nazvaná naše země. Bójové byl jeden z nejmocnějších keltských kmenů působícím na našem území a to v době zhruba už od 4 stol. př.n.l.. Podle nich je pojmenovaná naše země : zemí Bojů, Bohemií - latinsky Boiohaemum- tedy Čechy. Germáni přišli až kolem 2 stol.př.n.l. a díky svým schopnostem ( Keltské jsou dodnes hrozně přeceňované a zidealizované ) vytlačili původní obyvatelstvo ( tedy Kelty ). Na přelomu letopočtu již bylo Keltů v Čechách méně než Germánů. A před Kelty byla už jenom doba železná, bronzová, atd. Po Germánech už začali přicházet Slovani, ty založili Sámovu říši, byli to skvělí bojovníci, kteří neustále odráželi útoky nájezdných Avarů a vítězili nad nimi. Pak už byla Velká Morava, kde se začalo šířit křesťanství : V roce 863 přišla na Moravu z tehdy byzantské Soluně křesťanská misie Konstantina-Cyrila a Metoděje pak taky vliv na území Čech i Moravy měli zejména misionáři z Bavorska. 13. ledna roku 845 bylo v Řezně pokřtěno 14 českých vévodů i se svými družinami. Atd, atd, nebudu tě zahlcovat historií českého státu, každopádně církev měla v Čechách vždy silnou pozici a to především Římskokatolická církev, úpadek církve u nás začal až se vznikem samostatného Českého státu a trvá do dnes. Co se týká toho upalování,máš docela pravdu, tak v Čechách to bylo opravdu ojedinělé, jediným územím, které to postihlo , bylo Jesenicko a Šumpersko s převládajícím německým obyvatelstvem, které sousedilo se Slezskem; odtud na naše území pronikala pověra o moci čarodějnic. Během 17. století zde bylo upáleno asi sto lidí, takže to opravdu s ostatníma zeměmi není srovnatelné. O oku času sem nikdy neslyšel a ani sem o něm nikde nic nenašel, jedině to, že oko světa je jeden z dílů fantasy série napsaným nějakým americkým autorem.
Obrázek
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Mazrim Taim » 15 úno 2011, 16:18

Moje chyba, ale ti germáni co po nich přišli to převzali
Mazrim Taim

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod chmatak » 15 úno 2011, 16:30

v pohodě :-))) od toho tu přeci debatujeme ne? :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod mira8565 » 15 úno 2011, 23:14

Chtěl jsem se zeptat.Někde jsem četl že Staré národy věřily že zlo pochází ze severu.Upřesním ze severní oblohy.Co vy na to?
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Mazrim Taim » 16 úno 2011, 06:49

U mnoha starých národů bylo zlo představováno jako chlad, a ten na sev. polokouli přichází od severu
Mazrim Taim

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod mira8565 » 16 úno 2011, 08:45

Budto jsem to špatně napsal nebo jsi to špatně pochopil.Psal jsem ze severní oblohy---z hvězd.
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Mazrim Taim » 16 úno 2011, 11:30

Spíše já špatně pochopil
Mazrim Taim

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod pentagramové oko » 16 úno 2011, 20:35

CHmatáku moc dobrý článeček !no1 !no1 !no1
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Příspěvekod Merlin z Teustoságu » 17 úno 2011, 08:42

!blazen!

Pro Mira =)

V indii maj v těch sůtrách ,bezva pohádku o zlu z hvězd =)
Merlin z Teustoságu

Mysterian

Na ruce: 2,629.39

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 29 příspěvky

Příspěvekod Merlin z Teustoságu » 17 úno 2011, 09:24

!blazen!

Ti Keltové

Jedna z bajek či druidských legend mluví o chrámu jenž se zjevuje asi jednou za sto let =o)
Je to prej barák prošpikovaný ,těma nejlepšíma věcičkama pro všechny magiky.
Ale má to háček, prej v tomto druidským obchoďáku ,můžete nakupovat vědomosti hodinu .
Mno a pokud nestihnete zavíračku ,uděláte někam frrrr ,jooooooooooooo =))))
Mno a za sto let vám pak někde votevřou dveře 8)

Pokud se vám někde doma válí vizitka ,
pošlete ji prosím na SZ.

Předem děkuji.Merlin.

PS .ta moje vizitka na snímání mé rohovky a mých kořenů už nefunguje .
Merlin z Teustoságu

Mysterian

Příspěvekod Merlin z Teustoságu » 18 úno 2011, 09:26

!blazen!

Tuatha de Danann – kdo byl v Irsku před Iry

Jméno Tuatha de Danann znamená lid Danu (Dany), někdy se také označují jako Danaové. Danu, Anu nebo Dana byla předkeltská bohyně matka. Tuatha de Danann odvozoval svůj původ právě od pramatky Dany, jakési univerzální bohyně stvořitelky. Hrdinové tohoto prastarého lidu se stali po keltské invazi na ostrov součástí staroirského panteonu. Po dobytí ostrova se prý tento národ stáhl do podsvětí a občas se na zemi objevovali jeho zástupci jako bohové, víly a elfové, vycházeli prý branami sídů a lákali lidi do podzemí, kde čas běžel jinak. Kdo v podsvětí pojedl nebo vypil nápoj, propadl kouzlu tohoto světa a několik dní, které zde strávil, mohlo být v lidském světě i několik let. Tuatha de Danann prý přišli ze severu, byli vysocí, světlovlasí a nesmrtelní. Tehdejší lidé se nedožívali příliš vysokého věku a pokud se jiný národ z nějakých důvodu dožíval nezvykle vysokého věku, mohl být snadno považován za nesmrtelný.

Tuatha de Danann prý připluli na ostrov v železných lodích a Irsko dobyli z rukou démonické rasy Fomoirů. Ve velké bitvě u Magh Tuireadh přišel Nuada, král Lidu Dany, o ruku a jelikož již nebyl fyzicky dokonalý, nemohl být podle zákona králem. Léčitel jménem Dian Cecht vyrobil králi zcela funkční protézu ze stříbra. Cechtův syn Miach byl zručnějším léčitelem a vyrobil králi ruku z masa a kostí, takže ten mohl znovu převzít vládu.

Lugh, sluneční bůh irských Keltů, pocházel také z Lidu Danu, stejně jako královna těchto nižších bohů Rhiannon, břichatý a nenasytný Dagda hromovládce.
Na svých železných lodích dovezli prý mnoho podivuhodných věcí, ale nejdůležitější z nich byly čtyři poklady Irska. Prvním byl kámen osudu, který hlasitě vykřikl, když se jej dotkl pravý král, druhý poklad představoval meč světla, který vlastnil král Nuada a s ním byl i pohřben. Další bylo Lughovo sluneční kopí, paprsek světla a tepla, který zabíjel i oplodňoval zemi. Posledním pokladem byl Dagdův kotel hojnosti. Dagda byl nenasytný a ohromně břichatý požitkář, měl rád jídlo, pití i ženy a kotel hojnosti. Z tohoto kotle prý každý mohl pojíst a popít co hrdlo ráčilo a kotel neměl dna.

Kdo byli lidé Tuatha de Danann? Existuje mnoho teorií - od mimozemšťanů po severské nájezdníky až po bytosti ryze duchovní. Jejich sídy mohly být cokoli, od paralelních světů po utajené komunity, kde host získal pozměněné vnímání času vlivem drog. Jejich původ je záhadou. Zmizeli prý však po nájezdu Keltů a zjeví se jen občas na prahu sídy a lákají lidi do svého světa.
(ula)
Merlin z Teustoságu

Mysterian

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec