Zlý vnem času

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Zlý vnem času

Příspěvekod Darddy » 05 říj 2008, 20:30

Raz za čas sa mi z ničoho nič stane(zatiaľ sa mi to stalo 2 alebo 3 krát), že sa mi kúsok v hlave pomotá a zrazu začnem mať blbý pocit, pohnem sa a cítim akoby sa čas zrýchlil, potom sa pokúšam nadýchať čistého vzduchu a výjdem na balkón(teda prvýraz to bolo v mojej izbe, tam som šiel k oknu), ale nepomáha, stane sa, že sa mi spomalí čas, je to asi len vnem zlý a zdá sa mi, no potom sa znova zrýchli, a toto trvá tak neviem ako dlho, však ten čas ani nevnímam, ale asi to nebude dlhšie ako 15 minút, pretože poloha slnka sa nemení, alebo počasie sa vtedy nemení a vyzerá to naozaj akoby sa len v mojej hlave dačo domotalo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Zlý vnem času

Příspěvekod martink » 05 říj 2008, 20:35

Vše je v naprostém pořádku, stává se to všem lide, zejména při usínání, ty jsi jenom citlivější, tvůj mozek se dostává do alfa taktu.
Je to naprosto normální.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Darddy » 05 říj 2008, 21:25

Ja som nemyslel, že je to alfa stav, ale ja mám problém len s časom a v hlave mám pocit akoby mala vybuchnúť, skrátka akoby som za chvíľu mal aj umrieť, normálne dokážem vtedy premýšľať, len niečo mi stále ruší pokojnú myseľ. A niektorí sa cez alfa stav dostávajú mimo svojho tela, to znamená, že ak sa o to pokúsim, tak aj ja to dokážem? Ale ja pritom nespím, ja normálne niečo čítam alebo som pohode, skrátka nepracujem moc a zrazu to príde.
Darddy

V.I.P

Příspěvekod martink » 05 říj 2008, 22:27

Není pravda že alfa stav je přístupný pouze ve spánku, lidi se s tímto stavem setkávají několikrát za den, ale nepostřehnout to, ty ano, protože jsi citlivější.
Jestliže to dokážeš takto vnímat, tak už to dokážeš používat.
Sežeń si nějakou literaturu, jak už jsem tu někde psal, tak nejlepší literatura na toto téma je od Stanislava Grofa.
martink

Webmaster

Příspěvekod Darddy » 05 říj 2008, 22:49

Našiel som niečo, ale je to anglicky, takže mi to kúsok bude trvať preložiť si to, ale prečítam to, on je psychiater a dával umierajúcim pacientom LSD, pomoc pri umieraní a pocit zjednotenia s vesmírom, zaujímavé, no tak zajtra to preložím... A keď som citlivejší znamená, vnímam niektoré veci tak nepoznane, dokážem vycítiť nebezpečenstvo? aj niečo také?
Darddy

V.I.P

Příspěvekod martink » 06 říj 2008, 16:57

Ne ne, on nedával umírajícím pacientům LSD, on to podával pacientům, ale né umírajícím.
Jelikož tato látka byla v tédobě naprosto legální a používala se pro lékařské učeli.
V době její zakázaní přešel na metodu kterou ze svojí ženou vynalezl ( Christina )
V dnešní době světově uznávaná metoda Holotropní dýchání.
Pochází z čech.
martink

Webmaster

Příspěvekod Darddy » 06 říj 2008, 18:44

Vraj je toto holotropné dýchanie liečivé a nájdem to v svojom tele, v svojej psychike... alfa stav by mal byť tomuto podobný, tiež je to so psychikou, a to značí, že v tom stave sa človek môže dostať do minulého života?(ak žil nejaký)... nemáme mať nejaké duševné problémy, nejak organizmovo-zranený a jednoducho byť v úplnej pohode, len neviem ako sa ja do toho dostanem a vôbec či to mám skúšať, lebo ak sa nemýlim, asi existuje aj cesta, že sa nemôžem vrátiť späť do svojho tela, alebo svaly mi oslabnú, alebo sa mi niečo v mozgu dobabre a nedokážem sa prebudiť, niečo ako kóma, lenže plne vedomá.
Darddy

V.I.P

Příspěvekod martink » 06 říj 2008, 20:04

Tak to vezmeme pěkně od začátku.
1) Holotropní dýchání určitě léčivé je, ale nedá se říct že to máš ve svém těle, jde o to že tvůj mozek se dostane do změněného stavu vědomí, pomocí holotropního dýchání, takže v sobě to nemáš, je to jenom určitý spouštěcí mechanizmus.
2) Alfa stav mozku, tom,tomu určitě podobný není, tvůj mozek v uvozovkách tepe v nějaké frekvenci, když se dostane do afa stavu tak se mu tam frekvence změní a tím pádem se otevře tvé nevědomí.
3) Do jiného života pomocí afa taktů se dostat určitě nemůžeš, jelikož se ti otevře pouze tvé nevědomí ( BPM ) tam sou uloženy všechny informace lidského bytí.
4) A nikdy se nepokoušej dostat do změněného stavu vědomí sám, je to velice nebezpečné, na tyto věci jsou zkušený lidé kteří taková sezení vedou, jsou študování co mají dělat v nepřijatelných situacích. Když se člověk dostane pomocí holotropního dýchání do nějaké špatné situace tak je na člověku který na to dohlíží aby tě z toho stavu dostal, co je třeba bodyworking cílená práce s tělem, těmto lidem se říká sitner, a je tam ještě jeden člověk který vede celé sezení a tomu se říká facilitátor, je to člověk který musí vlastnit certifikát Stanislava Grofa, jsou na to studie
5) Nikdy, ale opravdu nikdy nic nedělej sám.
martink

Webmaster

Příspěvekod Darddy » 06 říj 2008, 22:33

Áno, zatiaľ kým nájdem niekoho na dohľad a kto bude tiež aj o tomto vedieť ,prečo treba odborný dohľad, budem študovať a nechcem prísť k žiadnemu úrazu, nepotrebujem si narobiť problémy a neviem čo sa ešte so mnou stane... a mal som to trocha popletené.. holotropné dýchanie, vyvodíš si liečivé účinky za jeho konania... alfa stav, moje nevedomie, tomuto moc ešte nerozumiem(naučím sa)... a ešte by som rád spomenul... snívalo sa mi už veľa snov, a veľa z nich ani len neviem vyvodiť kedy sa snívali a či to je realita, a tak sa mi občas zdá, že mám niečo spoločné z francúzštinou, neviem hovoriť, ale zdá sa mi občas nejaký obraz, že niekto na mňa týmto jazykom hovorí, alebo sa mi zdá, že ma niekto karhá a pitom sa cítim ako pes...
Darddy

V.I.P

Příspěvekod Akyana » 29 lis 2008, 13:15

Darrdy,

co ty tu popisuješ není vůbec špatné, NAOPAK!!

Až se zase příště takhle budeš cítit,až budeš cítit tu úzkost,nebo ten jiný stav vědomí- někteří to popisují jako
když výtah sjíždí dolů- představ si, že jsi ve vaně a ponořuješ se do horké vody aaaah
Úplně se uvolni....
Úplně se do toho ponoř aah
Nech aby Tě to úpně prostoupilo.
Aby Tě úplně prostoupila blaženost.
Pociťuj to a zůstaň v tom.

Určitě napiš, jak to pokračuje
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Darddy » 29 lis 2008, 13:54

Zatiaľ sa mi to nestalo. Stalo sa mi to len dvakrát za život a len vtedy, keď to nečakám a nemá to žiadne pravidlá na spustenie. Skrátka bum!
Len ja sa do toho vnárať nechcem, to je akoby som nevedel dýchať, sám som dezorientovaný trocha, pretože ten čas plynie čudne, ale aj tak normálne.

Je to ako výťah, ale ktorý ide hore a pritom nezastaví aby sa vracal dole. Skrátka ma to obráti a idem stále hore a pritom dole.

Ak sa mi to stane pokúsim sa vnoriť, a skúsim niečo. Pretože myslím, že sa vtedy dostávam do nejakého medzičasu, ako keď sa uvoľníte a cestujete ako duch.
Možno som sa tam dostal, ale zároveň som to nepustil ďalej a preto sa mi ten čas tak prekoprcol. Pretože toto sa mi deje, keď som v poriadku.

Prvý raz som ležal, druhý raz som sedel na stoličke pri počítači.
Tretí raz to môže byť v tej vani.
Darddy

V.I.P

Příspěvekod Akyana » 29 lis 2008, 14:02

Mno, abych pravdu řekla,
ta vana je jenom obraz.
Jen pocit, který si máš představit.

Jestli chceš ten a nebo hodně podobný pocit zažít znovu,
zkus se nadechovat 10 vteřin a vydechuj 10 vteřin.
Dělej to alespoň 10 minut denně a protahuj až na půl hodiny, po čase.
Seď přitom v meditační pozici s rovnou páteří.

A zkus o tom nepřemýšlet, mělo by tě to někam dostat,
ale naše racionalizující mysl je v tomto případě překážkou.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Darddy » 29 lis 2008, 15:47

Skúsim to. Meditačná poloha s nadychovaním. To mi pôjde, skúsim to zanedlho, potom poviem ako to dopadlo, moje pocity, ak nejaké budú.

Meditácia nepomohla, naopak. Popíšem: Najprv som sa cítil oddýchnutý a usmieval sa. Ale postupne ma to úplne vysililo, moja fyzikálna sila sa vyňala. Vtedy ma bolelo ešte trocha aj hlava. Myslím, že táto vec nie je pre mňa.
Darddy

V.I.P

Zpět na Životní zkušenosti