Zodpovednosť

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Zodpovednosť

Příspěvekod thechosenone729 » 26 srp 2014, 04:05

Napadlo ma že mohli by sme sa pobaviť viacej o tejto téme, a čo si o nej myslíte.

Môj názor: Zodpovednosť je cnosť človeka, zodpovednosť za svoje činy a život alebo myšlienky. Ak je človek schopný priať zodpovednosť tak sa stáva slobodným a to môže ovplyvniť jeho ďalší rozvoj. Zodpovednosť je nevyhnutná podľa mňa ak chce človek sa duchovne rozvíjať. Človek nevedomí svojej zodpovednosti sa podľa mňa nemôže nikdy potrestať, čo nehovorím že ich ospravedlňuje ale ešte stále sú ako ľudia v matrixe pripojený kde ich ťahá systém, pričom človek ktorý sa odpojil je samostatná jednotka ktorá už sa nemôže vyhovoriť ale toto som videl v telke. Rovnako si myslím že človek ak je zodpovedný mal by si byť aspoň vedomý toho že jeho myšlienky tvoria a to neustále ak budú zle a nenávistné len budu prospievať k zlu a jeho rozširovaniu.

Priznám sa že priať osobne pre mňa na začiatku zodpovednosť za seba bolo ťažké, ja sám som mal s tým problém aj keď sa to zdá byť nepochopiteľné vtedy som zvykol hovoriť veci typu za to môžu oni alebo títo a zasa nech sa pozrú na seba. Zvykol každého obviňovať bolo to tvrdé ale taká facka mi prospela. !no1
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,333.04

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Re: Zodpovednosť

Příspěvekod Indiczech » 26 srp 2014, 09:04

Kdepak bereš ty informace, přijde mi to hrozně podobné duchovnímu kanálu, kterému jsem se rozhodl vyhýbat - vlastně já se vyhýbám duchovnu celkově. Ne, že by jsi v textu nějak chyboval, alespoň z tohoto spektra, ale tohle učení mi už blízké není. Neodsuzuji tvůj názor, mě je jedno na čem stavíš, ale mohu sem promítnout své myšlenku.
Co je zodpovědnost? Zodpovědnost je iluze, nebo já ji tak vnímám. Stejně jako pravý koncept svobody a lásky. Je, a já ji tak vnímám, naprogramovaná vlastnost v třetí dimenzi našeho světa. Zodpovědnost žije ze vzorců a kódů - ukládají se do podvědomí. Jsou to naše názory, dogma, učení pocházejí zevnějšího světa, málo z vnitřního. Člověk jakoby lepí "pravé ideály" světa do jednoho svazku a zaujímá určité postavení - jednu ze stran uměle vytvořenou (dost méně naší) o tom jak máme žít, co si myslet, jak se chovat k ostatním a k ostatnímu. Abychom to lépe pochopili, a já se taky neztratil, pak rozdělím zodpovědnost podle slepeného celku několik odlišných forem. Takový mnich v Tibetu - v jednom klášteru, bude chápat zodpovědnost jinak než chudý farmář šťastný za každou vyplacenou minci či papír. Mnich musí meditovat, nalézat světy a učit se nové informace. Farmář je zodpovědný uživit svou rodinu, docházet pořád a pořád v cyklu do práce, jinak by o tu jedinou práci přišel a rodina zemřela hlady, opuštěná na ulici mezi nepřizpůsobenými občany. Takový indián z Amazonie se zodpovědně stará nikoliv o lidi ani tak o své potřeby, ale o celí svět. Údržba plic světa, pro vzduch, dary z ní samotné všelijakými bylinkami na rakovinu apod. Co jsem se mohl dozvědět, tak tihle indiánští šamané a domorodci celkově - mají v srdci nás, Matku Zemi a cítí velkou zodpovědnost nepřispívat do chodu světa jako většina, aby kácením stromů měl dělník práci a mohl nasytit rodinu. Nikoliv, on ze svého úhlu pohledu je naučený ke své zodpovědnosti, meditovat pro planetu, čistit ji, pomáhat cizincům s nemocemi apod.
Někteří nejsou v civilizaci a neplatí nájem, nepřispívají prací a penězi na dluh planety, ale dělají zase jinou úžasnou práci. Tak jako ti jak si zmínil "neprobuzení" v civilizaci rozvinutých zemí. Ale nezachová se tak každý a někdo ani nemůže, rozumíš thechosenone? Jak chceš udělat z člověka, který skoro celí život maká někde jako "kůň" 12 - 16 hodin a vrací se k rodině unavený? Pro některé je svoboda, když zotročeni systémem, jak ty říkáš, přijdou a obejmou svou rodinu, dají manželce do ruky všechny vydělané peníze, aby mohla nakoupit - připravit rodině jídlo. Pro jiné je svoboda výběr, mají vysněnou práci a prodávají například své vysněné produkty. Mají přístup ke své pevně dobyté hojnosti. I takový lidé se chovají zodpovědně, chtějí a dopřávají si vlastní hojnost, jsou šťastní a život mají rádi - i když probuzení nejsou a žijí spíše materiálně. Naopak jsou případy lidí (v nich je hodně duchovních lidí) mají nemilovanou práci, dluhy a žijí od výplatě k výplatě. Nicméně cítí, že jedinou možností jak z toho utéct je být duchovní, probuzený, šířit lásku. Jak bych tomu řekl, tohle je další myšlenková fáze jak naučit lidi myslet si jiný úhel pohledu k životu. A podívejme kolik duchovních učitelů využívá takové slabé lidi. Věnují se reiky a spousty věcí, říkají si osvícení, probuzení, ale jsou stejně nešťastní, žijí každý den, aby přišli na nějaký web si přečíst nové duchovní věci, prohlédnout kódy, obrázky, channeling a snaží se i uvěřit datům, že přiletí mimozemská loď a všechno ve světě spraví do pohádkové podoby. Je to omyl, ti lidé jsou zotročení, ale na jiné linii než materiálním, i s duchovnem se manipuluje. Takže tihle lidé cítí zodpovědnost být duchovní, milovat vše, všem pomáhat? Pro mě je to náznak vlastní slabosti, jejich aura je slabá a nechala se chytit do téhle pasti, aby věřili této zodpovědnosti, že jen takhle můžou žít - díky nim svět bude lepší.
To si myslím já, ale téma je v mém případě široké, v jednom příspěvku nelze odpovědět. Ale v jednom jsem si jistý, tak člověk nemá za úkol přijít k čistému duchovnu a být tím co si přeje mnoho z nás, je jedno jak žijeme, ale zodpovědně by jsme si měli přiznat k čemu naše energie využíváme a jestli je nám to k něčemu dobré. Přišli jsme na Zemi jako lidé se svobodnou myslí rozhodnout se, a není to o tom ukončit život jako mnich, indián, ale jako šťastný člověk. Ten člověk dosahující vlastního pokoje a štěstí ze svého vlastní zájmu a myšlení. Takový je pro mě zodpovědný člověk. :) Samozřejmě abych nezapomněl, chránit přírodu, přispívat světovým meditacím je také důležité, ale pro vědomí planety stačí žít jako člověk laskavý, v duchu a myšlenkách nevést žádný boj a přispívat pozitivními myšlenkami, skutky a co nejméně zneužívat planetu. Úplně stačí. :)
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Na ruce: 1,333.63
Banka: 0.46

Poděkoval za: 23 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 23 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 26 srp 2014, 16:58

-Svoje myšlienky staviam na pozorovaní často len na tom ako som videl ako odpájajú ľudí od zdroja a pripájajú ich na nový na ten ich.
-Nič menej je pravda že som toho preštudoval veľa ale tento kanál duchovný nieje poskladaný len z ich názorov ale hlavne z toho môjho z toho čo som mal schopnosť vypozorovať.

- Nieje to sloboda a nikdy ani nebude, je to rovnaké ako v tom filme matrix. Ľudia zotročený systémom budú bojovať za to aby ho zachránili, pretože vezenie ktoré pre nich postavili má tu schopnosť sa správať ako ilúzia slobody ale nieje to sloboda. V čom spočíva ta sloboda ? Slobodne sa rozhodnúť ktorého zlodeja budem voliť ? Slobodne sa rozhodnúť či skončím ako bezdomovec alebo ako otrok ? To nieje sloboda to je vezenie a ak si to neuvedomia ostatný potom tento náš svet dĺho existovať nebude. Stačí sa pozrieť na to čo sa deje na Ukrajine zopár psychopatov vo vládach sa rozhodlo že si budú robiť čo chcú to žiaden normálny človek ktorý je aspoň trochu pri vedomý nechce. Lenže týmto ľudom ako som už raz napísal pripojeným do systému je to jedno. Je im to jedno pretože telka je ich modla a pravdoláskarné médium ktoré môžu počúvať od rána do večera. Sloboda ? Sloboda v tomto systéme neexistuje ani nikdy nebude.

-Aká je zodpovednosť ? Nás tých ktorý aspoň vedia kde žijú ? Začať zobúdzať ostatných.
Ak chceš hovoriť o duchovnej zodpovednosti tak áno naša zodpovednosť je za to aby sme nepúšťali von to čo nechceme. Duchovné veci ako channelling áno to si môžeš robiť ale máš isté povvinosti tu na zemi nežiješ predsa v astrálnom svete, si tu na zemi. Každý deň ta tento systém bude pokúšať v hociakom prípade ti budú posielať vyhražné listy o tom ako ti pošlu exzekúciu domov ak nezaplatíš, čo nieje problém v našom prípade a 300 eurovom plate.

-Ak toto niekomu príde ako sloboda tak potom už neviem. Sloboda je samozrejme ako si sám povedal len ilúzia ak niekomu príde slobodné to že niekto si do neho nekopne každú pol hodinu ale len hodinu tak áno potom je slobodný ale nieje to skutočné rovnako ako všetko na tomto svete.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Indiczech » 27 srp 2014, 07:40

Jestli takhle budeš přistupovat k svobodě - nikdy nebudeš šťastný. Ale tobě dojde co je na této zkoušce tak nejlepší, nic nebrat vážně a málo číst zprávy. I ty, které nazýváme "důvěryhodné zdroje".
Napsal jsem, že zodpovědnost je iluze, ne svoboda. :) Diskuze právě teď tady končí, stáhnu se opět zpět, protože to tak bude nejlepší. Není to nedostatkem argumentů, je to tím, že já nechci argumentovat. Možná ti jednou dojde, že planeta Země je zkouška a všechno to k tomu patří se neděje jen tak. Jako existence černobílého světa - ten taky existuje jen v našich hlavách. Jako smrt a sebevražda, která je ta nejčistější věc jako samotný stvoření a život.
Jen otázka: Cítíš se být při duchovno a učitelích (jestli nějaké máš) šťastný? Nehledáš pořád něco? Nechybí ti něco? Cítíš v sobě chaos, když neznáš odpověď? Mnoho z toho co jsem vyjmenoval a nevyjmenoval mi ukázalo co je duchovní učení zač.
Duchovno je čisté, ale ne v rukou člověka a v mysli. Pouze v srdci... ale lidstvo a tisíce duchovních nikdy ani srdcem myslet nezačali. Kdepak, čistější je přirozenost a využít tyto dary v třetí dimenzi jako odměnu na víc. Ale hojnost, tu cítí jen mniši nebo šamani, kteří nemusí živit rodinu a válí šunky na pozlacené podlaze či v chrámu. :D
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Příspěvekod thechosenone729 » 28 srp 2014, 05:48

Otom som už rozmýšľal ja viem že to nieje reálne, ale tažko sa to príma a vôbec už tažko sa o tom uvažuje. Stále sa deje to že ak máš chvíľu pokoj tak príde ta ako sa tomu hovorí tvrdá realita systému a začne po tebe šliapať. Stále sa deje to že žiješ nejakú dobu v pohode no a potom to začína tiecť dole vodou.

Odpoveďou by mohlo byť že tažko povedať ako by som to definoval, ja sa šťastne cítim ak necítim žiadne napitie zo žiadnej strany a môžem vypnúť a nevnímať svet okolo. Veci ohľadom duchovná a cviky ktoré sa učím nieje to žeby som bol nejako maximálne šťastný pretože sa aj nadriem dosť často ale pomáha to vypnúť, ukľudnuje to, dáva mi to ten pocit že som to ja a nie niekto kto by mal biť len ďalším produktom systému (To je to čo ma baví) na druhej strane sa venujem zasa počítačom učím sa programovať atď a ostatný majú pocit že toto je cesta ktorou by som sa mal vydať lenže keď im poviem že je to skôr koníček ako niečo čím by som chcel byť. Ja mám rád počítače mám rád veci okolo toho naučil som sa veľa vecí ktoré by som vedel zúročiť v reálnom živote lenže, ako si sa nechcem týmto živiť. Lenže tu ostáva otázka kedže ma baví to druhé to ktoré som ja to kde cítim slobodu ako sa týmto dá uživiť ? Nechcem písať žiadne knižky a ani robiť kurzy pre ostatných, tak čo mám teda robiť ? Ja sa rád z niekym podelím o niečo čo už viem ale pýtať za to peniaze ? Nie proste neviem čo stým. Zasa viem že je možnosť sa živiť počítačmi ako robiť prácu a popritom sa venovať aj tomu čo mám rád ale zase tam si to neviem predstaviť časovo. -_- Nejaká rada by sa aj zišla.

Čo sa týka odpovede no, áno často hľadám nieje to práve chaos ale je to skôr ako keby ten pocit že lepšie je vedieť preto ak je možnosť snažím sa odpoveď.

Možno nechápeš prečo takto jednám, prečo takto rozprávam ja plne chápem o akých skúškach hovoríš ak by som ti mal v skratke napísať čo som mal za problémy tak je to asi takto -narodil som sa skôr než sa čakalo a predpokladalo sa že asi pôjdem do týždňa, v 8 rokoch rozbitá hlava a zlomená ruka a to ta tehla padla z piateho >D, dalej choroby a pobyt doma na dlhu dobu, asociál a tučnota nemožnosť chodiť normálne medzi ľudí atď potom sa to trošku skľudnilo no len čo môžeš očakávať od človeka ktorý nechodil medzi ľudi 6 rokov pomaly. O tom že som si držal zopár krát nôž pri krku až po to že som uvažoval nad tým že si asi ocovou zbraňou prestrelím hlavu ktorá bola nabitá.Bolo to peklo a moja minulosť tam sa zrodila ta istá časť mňa ktorá vo mne do teraz je a je tažké z ňou bojovať .Viem o čom rozprávaš stálo ma to veľa a nikto mi nechcel pomôcť boli to ako som rozprával facky buď to vzdáš a choď si alebo budeš pokračovať, aj keď to bude možno lepšie možno horšie. Nepíšem to preto aby ma niekto ľutoval ale aby ste pochopili prečo rozprávam tak ako rozprávam. Toto je moja zodpovednosť ja si ju žiaľ uvedomujem takto viem že sú to skúšky a keby som bol už vtedy rozhodnutý tak to ukončím aj napriek tomu že som vedel že to nieje reálne.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Indiczech » 28 srp 2014, 07:50

Dobře, tak jsem si tě vyzkoušel a jednáš z rozvahou, nenechal ses strhnout mým nátlakem na tvou víru. Nechtěl jsem ublížit, ale chtěl jsem zjistit - jestli mi za to stojíš abych odpovídal. Musím říci, že ano - to znamená, máš šanci brzy vše vyřešit v rámci vlastní přirozenosti. Rozdýchat tlaky v čakrách, dát do pořádku ten chaos, vybalancovat dobré dny se špatnými aspoň na 50/50.
Je jedno co v životě děláš, aby jsi vydělal, jestli jsi šťastný při té činnosti, tak klidně hraj profesionálně minecraft. Vážně, nezáleží na tom. Vesmír to bere stejně hodnotně jako například práci soudce. Nenech se strhnout očekáváním druhých a jejich dogmaty, že vědí o hodnotách lépe jak ty. Věcí něco o úrovni. Píši to proto, že mnoho z nás se bojí dělat co by dělat měly. Nebo nedělají právě proto, že si nejsou jistí - mají pocit, že tvorbou grafiky, programováním, práci na lince někde v podniku je oddaluje od duchovna. Bojí se, že přijdou o svou kladnou mysl, chaos se posilní, budou bez meditací a v každodenním stresu.
Zkus se nad tím zamyslet a srovnat si to v hlavě. Opravdu programování nechceš dělat, protože ti přijde duchovno zodpovědnější? Myslíš, že s ním budeš pořád ten osvícený a duchovní človíček, ale bez toho jen další neprobuzený? Někdo kdo nemá v rukou svůj život? Toho se bojíme všichni, i já, nemít v rukou vlastní tělo a ducha pro své účely. A já ti směle říkám, že i kdyby tě bavilo být popelářem, advokátem a cítil se přitom šťastný a taky to víš v tomto životě nejlépe, tak to dělej. Možná tě duchovno drželo zpět před tím co by jsi rád, zkusíš se na své programování podívat z jiného úhlu pohledu? Vlastně na cokoliv.
Duchovní učitelé, guru a jedinci vysoko ve spirituálním růstu nám říkají jací máme být, aby jsme byl na stejné úrovni jako oni. Nic neřešit, s láskou a v blahu. Videí je na netu hodně, s každým vzorem jakým jsou oni chceme jim být podobní, ale tak to nefunguje. Proč být někdo jiný, když tím člověkem jsi - v jednotě jsme kdokoliv. Proto se zaměř na své JÁ a to pěstuj, děláním čehokoliv, ale v srdci. Tak to vidím já a vidím další programy, které se do nás zatloukají a my se zkoušíme dostat do té duchovní škatulky se svědomím - teď jsem čistá bytost, ÁLELŮJA. :)

Neodpovídej, vyciť to a odpověď přijde i za pár dní, týdnů, měsíců. Samozřejmě sbírej informace, ale s rozvahou, nehonit se za ničím.

Tahle část je pro mě horší, nečekej odpověď, spíš přijmi že vím co cítíš. Časové linie neexistuje, to co cítíš dnes a nad čím přemýšlíš se stává realitou právě teď a tady v té společné - matrixu. Přemýšlíš o tom, je to pořád součástí tebou. Zapomeň, vyčisti a naprogramuj do mysli ty zážitky, které tě naopak v životě drželi. Snad mi rozumíš, minulost neexistuje, když o tom přemýšlíš co se stalo, tak je to pořád přítomnost. Ta přítomnost tě ohrožuje na mysli a ducha - ovlivňuje tvé chování, stav mysli mezi štěstím a neštěstím.
Chtěl bych být tučnota, vyměníme těla? U mě by ses možná cítil lépe. :D

Není to týden kdy jsem začal očisťovat podvědomí a co se nestalo. Začali mi z něho vylézat tolik strachů - i ty, které jsem myslel, že jsou vyřešené. Zatím co jsem udělal, tak ty strachy zabořil jen více hluboko. Meditace a rady jak s tím vyjít byli omyl. :D Každým dnem nahlížím na tyhle věci jinak a mám vodítko, myslím, že je to ono kam jsem chtěl vlastně jít.
Heh, zdaleka nejsem za vodou. Podívej, teď mě tlačí zase práce v realitě, ale konečně by se mohlo dostat něco pro mou osobnost. Snad lehká práce a nezabere to tolik času. Zbytek využiji pro své záliby a proto co mám rád. :) Ale pořád jo - svou práci, která vypadá koníčkem a neprospěšná k ničemu, nevydělá žádné peníze. Nic si z toho nedělám co si myslí ostatní, nikdo z nich nemá pravdu a všichni blafují. O mých touhách a plusech nevědí nic. Jen já můžu sobě poradit. :)
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 srp 2014, 12:53

Pro mě je zodpovědnost měřítko, které si každý subjektivně stanovujeme.
Podle mého se t nemá přehánět s přehnaným zápřahem na sebe a spíše proplouvat a to ve všem.
Zodpovědnost by se rozhodně neměla přehánět, je to něco co bude posuzováno i po naší smrti.
Ale to neznamenám že se budeme utápět v to co sme si stanovili udělat.
Ono kolikrát nemůžeme tlačit věci proti jejich dění.
Ano jsme zodpovědní, ale to jenom za nás a za to co se stvořili (v našich dětech), ostatní věci jsou jenom povrchnost co stejně zmizí když zemřeme.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 31 srp 2014, 07:07

Nieje to o tom že mi to príde zodpovednejšie ale nevedel by som to proste zobrať ako niečo také čim by som sa mohol živiť. Nechcem to proste brať žeby som mal niekde sedieť a pod tlakom robiť niečo na čo potrebujem čas a rozmýšľať o tom, je to na dlhšie ale proste takúto činnosť kde potrebuješ niečo riešiť hlavou nejde zobrať a potom príde niekto a povie ti no tak za 2 týždne musíme toto a toto spraviť... to takto nejde. Jedine ak by som si spravil nejakú firmu ohľadom tohoto kde by som bol šéfom ale momentálne sa neviem poriadne postarať ani o seba a nie ešte o celú firmu + zamestnancov alebo o to brať si na zodpovednosť nejakú zákazku na program necítil by som sa dobre keby som niekomu niečo mal dať do rúk a bolo by to no na oko použiteľné a vo vnútri bordel. Takto robotu vážne nechcem robiť.

Nečakám že budem osvietený človek lebo to sa podarilo len málo komu lenže ja mám k tomu ten vzťah ktorý ťažko popíšeš slovami naviac som zistil že viacej ľudí z našej rodiny má k tomu blízko. Viac ma to motivuje k tomu že sa môžem niečo dozvedieť preto ma to toľko ťahá.
Chcem sa toho všetkého čo bolo v minulosti zbaviť tých návikou tej osobnosti ktorá tam niekde dole tápe a všetko si sám zo sebou vyriešiť no lenže, ide o to že už to robím dosť dlho a občas sa stáva že sa to vracia. Ešte to niečo potrvá ale viem že sa toho dokážem zbaviť.
Minulosť za hlavu hodiť nemôžem lenže z tej minulosti sa preniesli niektoré veci ktorých sa musím zbaviť. Kedysi som mal nadváhu a silnú ale teraz je to oveľa lepšie a už o chvíľu sa jej zbavím :D

Ospravedlňujem sa že odpoveď trvala tak dlho, ale podcenil som fatálne počasie a musel som ostať v posteli XD
thechosenone729

V.I.P

Zpět na Životní zkušenosti